Trvale otevřený úřad? Realita

Nebojte se, netlačíme pracovníky do třísměnného nepřetržitého provozu ani nezákonných objemů přesčasů. I tak umíme zajistit nonstop dostupnost úřadu pro vyřízení mnoha životních situací, přitom vůbec nemusí jít o úřad velký. Asi už správně tušíte, že se jedná o dostupnost digitální. Vaší obci ji přinese Osobní portál občana.

Lidé chtějí i potřebují digitální řešení

Čím dál více lidí si zvyká na digitální služby a vyžaduje je i od měst. Ať už z důvodu, že se vrací z práce pozdě, považují cestu na úřad za zdržující, nebo mají trvalé bydliště mimo obec. Osobní portál občana představuje jednoduchou cestu, jak těmto lidem vyjít vstříc a umožnit jim například podat žádost, přihlásit psa, zaplatit za vodu nebo odpady i využít další online dostupné služby.

Vhodné pro jakoukoliv obec

Technologicky nezávislé portálové řešení s vlastním rozhraním se dokáže napojit na software jakéhokoliv výrobce. Je tedy jedno, kdo je váš dodavatel ekonomického software nebo spisové služby. Pochopitelně je možné si vybrat, zda je pro vás v případě portálu občana vhodnější pořízení licencí a instalace na hardware města či aplikaci provozovat bezstarostně v cloudu jako službu a správu nechat na dodavateli.

Ke spokojenosti občanů i pracovníků úřadu

Žádost o vydání rybářského lístku, odklad povinné školní docházky, včetně možnosti sledování stavu podání, hlášení závad, zaplacení místního poplatku za psa či odpad přes platební bránu nebo QR kódem – to je jen stručný výčet přínosů pro občany, kterým stačí disponovat počítačem, chytrým telefonem či jiným zařízením s přístupem k internetu. Spokojenost však může přinést i manažerům a pracovníkům úřadu. Nástroj zajistí například legislativně správné podání bez nutnosti přepisování dat z papíru do agendových systémů, nepřetržitou dostupnost úřadu, úbytek front nebo finančních objemů, které musí pracovníci v hotovosti přijímat na pokladnách.

Jednoduché a funkční

Má-li vaše obec v hledáčku řešení, která lze jednoduše pořídit, zprovoznit i využívat, je Osobní portál občana optimální variantou. Jedná se o funkční řešení splňující nejen legislativní povinnosti, ale i požadavky lidí na dostupnost digitálních služeb. Pro získání bližších informací neváhejte napsat na gordic@gordic.cz.

Michal Tausch